Životopis

 

V roce 1992 jsem ukončila pomaturitní kvalifikační studium na Střední zdravotnické škole v Ostravě, obor rehabilitační pracovník. Poté jsem začala pracovat v Kojeneckém ústavu v Praze - Krči, a to na oddělení, které bylo v té době zaměřené hlavně na děti s handicapem, jako byly např. děti s dětskou mozkovou obrnou, s Downovým syndromem, děti nevidomé, předčasně narozené nebo děti, jejichž rodiče se potýkali se závislostí na alkoholu nebo drogách. Zde jsem také měla možnost úzce spolupracovat s as. MUDr. Zezulákovou, naší významnou neuroložkou a uznávanou kapacitou, která se dlouhá léta věnuje především vývojové neurologii a oblasti psychomotorického vývoje dětí.

V letech 1994 - 95 jsem absolvovala kurz reflexní terapie podle Vojty a v roce 2004 jsem prošla také opakovacím kurzem, a to opět v Praze pod vedením známé fyzioterapeutky Hanky Novákové.

V roce 1995 jsem ukončila specializační studium v Brně na Institutu dalšího pomaturitního vzdělávání zdravotních pracovníků, obor rehabilitační pracovník v úseku léčebné a tělesné výchovy, který byl ukončený atestací.

Průběžně se účastním akreditovaných seminářů a konferencí určených pro fyzioterapeuty. Jsem tedy při své praxi oprávněná využívat kineziologický tejpink, ale též míčkovou facilitaci.

Všechny své získané vědomosti a zkušenosti bych ráda zúročila ve své soukromé praxi, kterou jsem zahájila v květnu 2013 a ve které bych se chtěla zaměřit na rehabilitaci dětí v jejich domácím prostředí. Domnívám se, že toto je oblast, která u nás není zatím dostatečně rozvinutá a která přináší dětem i jejich rodičům mnoho pozitiv.

Víme všichni, že právě děti jsou velice citlivé na každou změnu, ať už se jedná o změnu prostředí či přítomnost cizího člověka, a to zvláště ve chvílích, kdy je nutné, aby dítě bylo uvolněné a spolupracovalo. Asi si všichni vybavíte situace z lékařských ordinací, kde se od uplakaných a vystrašených dětí očekává, že budou respektovat dané pokyny a chovat se přesně podle nich. V případě fyzioterapií (rehabilitací) dětí v jejich důvěrně známém domácím prostředí právě tyto nežádoucí stresové faktory odpadají. Další výhodou může být i to, že někteří rodiče a jejich děti jsou tak ušetřeny mnohdy složitého přesunu do vzdálené ambulance.

Pro sebe, člověka, který by měl malému klientovi co nejvíce pomoci, spatřuji obrovské plus v tom, že můžu navštívit prostředí, ve kterém se dítě pohybuje většinu dne a ve kterém má rozvíjet své psychomotorické dovednosti, a mohu tudíž lépe poradit rodičům s případnými úpravami tohoto prostředí tak, abychom společnými silami zajistili dítěti jeho optimální vývoj. Své služby fyzioterapeuta nabízím v celém okrese Opava.